A A A

Kontakt

Kobylarnia 8
86-061 Brzoza 

tel./fax: +48 052 3810428
+48 052 3810488
+48 052 3810610

e-mail: pbdim@kobylarnia.pl

boks_graficzny

Autostrada z Warszawy do Poznania w remoncie

Trwa remont autostrady A2 pomiędzy Kołem a Koninem. Utrudnienia na ponad 10-kilometrowym odcinku potrwają do końca czerwca. Do tego czasu firma KOBYLARNIA S.A. ułoży nowe warstwy nawierzchni i wykona trwałe  oznakowanie poziome. Duży remont pochłonie ponad 16 mln zł netto. Jest podzielony na 4 etapy.

Autostrada A2 jest jedną z najważniejszych polskich autostrad łączących m.in. Warszawę z Poznaniem i Berlinem. Istniejące odcinki liczą łącznie blisko 500 kilometrów. Pierwsze z nich powstawały w latach 80. XX wieku. Fragment łączący Stryków pod Łodzią z Koninem liczy natomiast już 12 lat. By autostrada nadal gwarantowała bezpieczne i szybkie podróże konieczne są remonty. Firma KOBYLARNIA S.A. wkroczyła z początkiem maja m.in. na ponad 10-kilometrowy odcinek pomiędzy Kołem a Koninem. Dla kierowców oznacza to utrudnienia. Prace są podzielone na 4 etapy i w ich trakcie ruch odbywa się jedną jezdnią.

- Coraz częściej inwestorzy wymagają od firm budowlanych nie tylko konkurencyjnych cen i długiej gwarancji – mówi prezes firmy KOBYLARNIA S.A, Andrzej Ładyński. - Wygraliśmy przetarg na realizację tych prac również dzięki posiadaniu nowoczesnego parku maszyn m.in. podajników umożliwiających bezkontaktowy załadunek mieszanki asfaltowej do rozkładarki - co przyspiesza tempo prac. Wszystkie roboty  zamierzamy zakończyć w czerwcu. Na przewężonym odcinku trzeba zwolnić, więc na podróże pomiędzy stolicą i Wielkopolską warto zarezerwować nieco więcej czasu.

Prace potrwają do końca czerwca. Obecnie na odcinku od km. 277+100 do km. 282+200 jest zamknięta jezdnia w kierunku Warszawy. Ruch odbywa się jezdnią w kierunku Poznania w obu kierunkach. Dopuszczalna prędkość na remontowanym odcinku to 70 km/h.

To warto wiedzieć:

  • 16,26 mln zł kosztuje remont 2 jezdni autostrady  A2 pomiędzy Kołem i Koninem
  • 10,30 kilometra liczy remontowany  przez spółkę „Kobylarnia” odcinek autostrady
  • 3,75 metra to szerokość jednego pasa ruchu na autostradzie