A A A

Kontakt

Kobylarnia 8
86-061 Brzoza 

tel./fax: +48 052 3810428
+48 052 3810488
+48 052 3810610

e-mail: pbdim@kobylarnia.pl

boks_graficzny

Nowa nawierzchnia na autostradzie A4 pod Opolem

Rozpoczęliśmy kolejny remont na autostradzie A4 w województwie opolskim.  Nawierzchnię wymienimy na ponad 7-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. W ubiegłym roku remontowaliśmy odcinki tej autostrady pod Wrocławiem.

Remont został zlecony przez GDDKiA w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Przetarg na to zadanie wygraliśmy oferując najkorzystniejszą cenę i długą 84-miesięczną gwarancję. Zadanie obejmuje remont jezdni południowej autostrady A4 na odcinku Krapkowice-Kędzierzyn-Koźle bez węzłów. W pierwszej kolejności pracowaliśmy nad dokumentacją projektową i uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń. Wszystkie prace zakończą się pod koniec września. Ich łączny koszt to 18 mln zł brutto.

Wykonywanie głównych prac przy wymianie nawierzchni planowane jest w okresie od połowy  lipca do końca września. Roboty będą prowadzone w jednym etapie całą szerokością jezdni. Zakres robót obejmie również remont odwodnienia, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy, wymianę barier betonowych, odtworzenie oznakowania poziomego wraz z punktowymi elementami odblaskowymi oraz remont obiektów mostowych.

Tymczasowa organizacja ruchu zakłada wytyczenie czterech pasów ruchu na jezdni północnej (po dwa w każdym kierunku) budowę tymczasowego przejazdu awaryjnego i rozbudowę istniejącego przejazdu. Zakładamy, że pozwoli to na zachowanie płynnego ruchu na ważnej arterii. Pierwsze prace przy tymczasowych przejazdach pomiędzy jezdniami ruszą w najbliższych dniach. Należy liczyć się z ograniczeniem prędkości.

W ubiegłym roku Kobylarnia S.A. wykonywała remont autostrady A4 pod Wrocławiem. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

Warto podkreślić, że inwestor planujemy remont kolejnych odcinków tej drogi szybkiego ruchu pomiędzy Krapkowicami i granicą z województwem śląskim w najbliższych latach.

Ważne liczby:

  • 14,62 mln zł to koszt netto remontu autostrady w okolicach Góry Św. Anny
  • 7,30 km to łączna długość odcinka objętego remontem
  • 84 miesiące gwarancji na wykonane prace udzieli Kobylarnia S.A