A A A

Kontakt

Kobylarnia 8
86-061 Brzoza 

tel./fax: +48 052 3810428
+48 052 3810488
+48 052 3810610

e-mail: pbdim@kobylarnia.pl

boks_graficzny

Nowa zabudowa i nowa ulica

Trwają prace nad budową ul. Ogrodowej w Solcu Kujawskim. Ulica na odcinku 1,2 kilometra wkrótce zyska asfaltową nawierzchnię. Wcześniej gmina zleciła budowę nowej kanalizacji deszczowej i wodociągu.

Ulica Ogrodowa znajduje się w zachodniej części nadwiślańskiego miasta. Umożliwia dojazd do kilkudziesięciu posesji. Wzdłuż niej powstaje szereg nowych domów i firm. Wkrótce dojazd do nich będzie odbywał się po równej asfalto-betonowej nawierzchni.

Wykonywane są prace przy podbudowie, usuwane są kolizje z sieciami teletechnicznymi, ustawiane są krawężniki i trwają roboty brukarskie.  Powstaje również nowe oświetlenie. W zakres inwestycji oprócz wykonania jezdni  i chodników wchodzi także przebudowa skrzyżowania z ul. Bydgoską, która przebiega droga wojewódzka nr 394 łącząca Bydgoszcz z Solcem. Samochody będą wyjeżdżały na wojewódzką trasę pod kątem prostym co poprawi bezpieczeństwo. Z myślą o większych pojazdach wykonane zostaną zabruki z kostki kamiennej.

Zakończenie prac i odbiór inwestycji  planowane jest jesienią. Za te prace odpowiada firma KOBYLARNIA S.A. Wcześniej gmina zleciła roboty  przy budowie wodociągu i kanalizacji deszczowej.

 To warto wiedzieć:

  • 1,2 km to długość modernizowanej ul. Ogrodowej w Solcu Kujawski
  • 1,9 mln zł to koszt netto prac  budowlanych realizowanych przez firmę  KOBYLARNIA S.A.
  • 5  – metrów szerokości będzie miała nowa jezdnia