A A A

Kontakt

Kobylarnia 8
86-061 Brzoza 

tel./fax: +48 052 3810428
+48 052 3810488
+48 052 3810610

e-mail: pbdim@kobylarnia.pl

boks_graficzny

Nowe nawierzchnie w Wąbrzeźnie

Latem  w Wąbrzeźnie kolejne ulice zostaną przebudowane. Równą nawierzchnię zyskają Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego. W północnej części ulicy Mickiewicza szeroki pas drogowy pozwoli też dobudować ścieżkę  rowerową.

Ulica Mickiewicza łączy centrum miasta z osiedlami w północnej części Wąbrzeźna. Funkcjonuje przy niej również Urząd Gminy Ryńsk.  Ma charakter alei obsadzonej szpalerem formowanych drzew. Teraz ma zyskać jeszcze bardziej na estetyce. Na jezdni ułożona zostanie nowa nawierzchnia, a chodniki wyłożone zostaną kostką betonową. Na odcinku od ul. Krasińskiego do Żwirki i Wigury dobudowana będzie również ścieżka rowerowa. Takie rozwiązanie umożliwia szeroki pas drogowy.  Poza tym odnowione zostaną też nawierzchnie ulic Słowackiego i Krasińskiego. Rozbudowane ma być też oświetlenie.  Na wszystkich ulicach wykonane zostanie nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Za prace odpowiedzialna będzie firma KOBYLARNIA S.A., która w przetargu na to zadanie zaoferowała najkorzystniejszą cenę i warunki gwarancji. Roboty budowlane rozpoczną się w wakacje i zajmą około 3 miesięcy. Inwestorem jest miasto Wąbrzeźno.

Warto dodać, że w tej części regionu KOBYLARNIA S.A. będzie też odpowiedzialna za budowę drogi rowerowej z Wąbrzeźna do miejscowości Myśliwiec. To zadanie jest realizowane na zlecenie gminy Ryńsk.

To warto wiedzieć:

  • 1,82 mln  zł netto to koszt przebudowy wąbrzeskich ulic
  • 400 m długości liczy ulica Mickiewicza
  • 5 przejść dla pieszych zostanie wytyczonych na przebudowywanej ulicy