A A A

Kontakt

Kobylarnia 8
86-061 Brzoza 

tel./fax: +48 052 3810428
+48 052 3810488
+48 052 3810610

e-mail: pbdim@kobylarnia.pl

boks_graficzny

Obwodnica Gąbina – wkrótce duże roboty ziemne

Trwa budowa obwodnicy Gąbina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 577. Przed zimą udało się zrealizować większość robót związanych ze zdjęciem humusu, wymianą gruntu i budową przejść dla mniejszych zwierząt. Na półmetku są roboty związane z przebudową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Obwodnica liczyć będzie długość 4,58 km. Powstaje ona  po południowej stronie miasta. W ramach inwestycji przebudujemy też część dróg lokalnych. Powstaną poza tym nowe drogi dojazdowe, chodniki, ścieżki rowerowe oraz skrzyżowania. Na połączeniu z ulicą Wspólną (drogą wojewódzką nr 574), Traktem Kamińskim oraz Warszawską (początek obwodnicy od strony wschodniej) zbudowane zostaną łącznie trzy ronda. Połączenie z ulicą Rogatki Gostynińskie (początek obwodnicy od strony wschodniej) będzie miało formę skrzyżowania skanalizowanego. 

 - Prace są zaawansowane na poziomie 20 procent – mówi dyrektor finansowy firmy Kobylarnia S.A, Marek Janczarski. -  Jesienią skupiliśmy się głównie na robotach branżowych, aby przygotować sobie front  pod roboty ziemne, które chcemy rozpocząć wczesną wiosną. Zakończyliśmy wycinkę drzew i krzewów, przebudowę kolizji elektroenergetycznych oraz przebudowę sieci melioracyjnej. Za nami też zdecydowana  większość robót rozbiórkowych oraz związanych z wymianami gruntu i budową przejść dla płazów lub małych zwierząt. Na półmetku są roboty przy przebudowie sieci sanitarnej i wodociągowej. Powstają też pierwsze elementy kanalizacji deszczowej. Pracujemy też nad optymalną tymczasową organizacją ruchu na czas robót w obrębie skrzyżowań z istniejącymi drogami. Ich przebudowa na pewno będzie wiązać się z tymczasowymi utrudnieniami.

Inwestycja realizowana jest na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jej wartość to blisko 37 mln zł netto. Zadanie realizowane jest w oparciu o Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego. Zakończenie zadania planowane jest jesienią tego roku.

Zgodnie z przyjętym przez Miasto i Gminę Gąbin  Planem Zagospodarowania Przestrzennego, planowana jest też w przyszłości budowa drugiego, wschodniego odcinka, łączącego drogę wojewódzką  577 z drogą wojewódzką 574.

Droga wojewódzka nr 577 prowadzi z Łącka pod Płockiem  do miejscowości Ruszki w okolicach Sochaczewa. Ma prawie 46 km długości. Stanowi alternatywną trasę z Płocka do Warszawy.

Ważne liczby:

  • 4,58 km – to długość obwodnicy Gąbina
  • 36,79 mln zł – to wartość inwestycji netto
  • 5 lat gwarancji na nową drogę udzieli firma Kobylarnia S.A.