A A A

Kontakt

Kobylarnia 8
86-061 Brzoza 

tel./fax: +48 052 3810428
+48 052 3810488
+48 052 3810610

e-mail: pbdim@kobylarnia.pl

boks_graficzny

Po równym asfalcie w Bydgoszczy

Trwają remonty bydgoskich ulic. W środę (11 lipca) ruszy remont ul. Zamczysko łączącej osiedla  Fordon i  Myślęcinek. To również ważny dojazd do drogi krajowej nr 5. Ulica będzie do końca wakacji nieprzejezdna. Kończą się natomiast remonty kilku innych ulic, gdzie prace rozpoczęły się w maju.

Inwestycja na ul. Zamczysko zakłada m.in. likwidację przewężeń jezdni, ułożenie nowej nawierzchni, dobudowanie poboczy i utwardzenie rejonu przystanków autobusowych. Wykonane zostanie też nowe oznakowanie. Na wyremontowanej jezdni w sąsiedztwie zabudowań zamontowane zostaną progi zwalniające wyspowe. Wymuszą one respektowanie ograniczeń prędkości i umożliwią w przyszłości skierowanie w ten obszar komunikacji publicznej. Zamkniętą ulicę Zamczysko najprościej ominąć korzystając z ulicy Kamiennej. W ramach tego pakietu odnowiona zostanie też nawierzchnia części ul. Żmudzkiej na osiedlu Bartodzieje.

Z początkiem lipca zakończyły się też podstawowe prace przy remoncie kilku innych bydgoskich ulic. Największy zakres prac realizowany był na osiedlu Leśnym. Nowa nawierzchnia została ułożona na ul. Sułkowskiego na odcinku od 11 Listopada do Dwernickiego. To ostatni etap modernizacji ważnej arterii łączącej wraz z Trasą Uniwersytecką północne i południowe osiedla miasta. W poprzednich latach  na skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową powstało rondo, odnowiono nawierzchnie na północnym odcinku  i przebudowano skrzyżowanie z ul. Chodkiewicza.

Drugim zadaniem na osiedlu Leśnym był  remont ul. 11 Listopada. Zaplanowano tam również  budowę wyniesionego skrzyżowania z ul. Świerkową oraz wyniesienie przejść dla pieszych. Będzie to skłaniać  kierowców do bezpieczniejszej jazdy. W centrum nowa nawierzchnia ułożona została natomiast na buspasie w kierunku ronda Jagiellonów. Ostatnim zadaniem był remont krótkiego odcinka jezdni serwisowej wzdłuż ul. Wyszyńskiego, obsługującego kilka bloków i wieżowców.

Oba pakiety zleciło Miasto Bydgoszcz (ZDMiKP).  Za wszystkie prace odpowiedzialna jest firma KOBYLARNIA S.A. która złożyła najkorzystniejsze oferty w dwóch przetargach. Zakończenie robót przy ulicach Zamczysko i Żmudzkiej planowane jest na przełomie sierpnia i września.

To warto wiedzieć:

  • 4 km to łączna długość remontowanych ulic w Bydgoszczy (wszystkie zadania)
  • 5 lat  gwarancji na wykonane roboty
  • 8,5  mln zł to koszt prac budowlanych (dwa pakiety)